3 kişinin öldüğü ‘köpek besleme’ tartışmasında şarjörü veren ağabey de tutuklandı

Olay, 10 Haziran’da saat 16.00 sıralarında, Bayraklı ilçesi Orgeneral Nafiz Gürman Mahallesi 7171/1 Sokak’ta meydana geldi. Ali İhsan Kılıç,  ailesiyle sokak köpeklerini besleyen Yahya Köşek ile olaydan 5 gün evvel hengame etti. Köpek besleme tartışmasından çıkan hengamenin akabinde Kılıç’a ilişkin konutun önünde karşılaşan ikili tekrar tartıştı.

Yahya ve Meryem Köşek çifti ile 2 çocuk annesi kızları Funda Güçlü’nün cenazeleri, Doğançay Mezarlığı’nda yan yana toprağa verildi. Olayın akabinde gözaltına alınan Ali İhsan Kılıç tutuklandı. Kılıç’ın, polisteki sözünde, Köşek ailesiyle sokak köpeği konusunda vakit zaman tartışma yaşadıklarını, olay günü de ailenin beslediği sokak köpeklerinden birinin torununu korkuttuğu için olayı gerçekleştirdiğini, olay anında şekerinin yükseldiğini ve o anları hatırlamadığını söylediği öğrenildi.

ŞARJÖR VERİRKEN GÖRÜNTÜLENDİ

İzmir Vilayet Emniyet Müdürlüğü grupları, olayın akabinde soruşturmayı derinleştirdi. Birtakım görgü şahitlerinin sözünden Mehmet Kılıç’ın kardeşi Ali İhsan Kılıç’a şarjör verdiği belirlendi. Bunun üzerine çalışmaları bu tarafta ağırlaştıran polis, bir vatandaşın cep telefonuyla çektiği ve o anlara ilişkin olduğu ileri sürülen manzaralara ulaşıldı. Bunun üzerine polis, kuşkulu olarak Kılıç’ın ağabeyi Mehmet Kılıç da gözaltına alındı. 4 Temmuz’da adliyeye sevk edilen Mehmet Kılıç da tutuklandı. Böylece olayda tutuklananların sayısı 2’ye yükselmiş oldu.

“AĞABEYİ BAHÇE KAPISINA ÇIKARAK KARDEŞİNE ŞARJÖR VERİYOR”

Köşek Ailesi’ne hukukî takviye veren Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyesi Avukat Senem Demirel Acar, şunları söyledi:

“Sokak köpeklerini beslediği için birebir aileden 3 kişi tabancayla öldürülmüştü. HAYTAP olarak ziyarete gittiğimizde ailenin rastgele bir tüzel takviye almadığını gördük. Ailenin avukatlığını üstlendim. Bu esnada yeni bir gelişme oldu. Vuran kişinin ağabeyinin yardımıyla bu saldırıyı gerçekleştirdiğini öğrendik. Köşek Ailesi’nin söylediğine nazaran, asıl husumetli oldukları bu kişiymiş. Görgü şahitlerinin sözü ve yeni bir kamera imgesi de bulduk. Bu manzarada Ali İhsan Kılıç birinci olarak Yahya Köşek ve eşi Meryem Köşek’i vuruyor. Sonra silahındaki mermiler bitiyor. Akabinde ağabeyinin bahçesine yöneliyor. Ağabeyi bahçe kapısına çıkarak kardeşine şarjör veriyor. Şarjör değiştiren Ali İhsan Kılıç, dönüp Funda Güçlü’yü de öldürüyor. Bu da Mehmet Kılıç’ın olaya iştirak ettiğini ortaya koydu. Savcının talimatıyla bu kuşkulu de yakalandı ve tutuklandı.” 

Sanıkların en ağır cezayı alması için ellerinden geleni yapacakların vurgulayan Avukat Acar, “İki şüphelinin de tasarlayarak 3 kişiyi öldürmekten ceza alması için çabalıyoruz. Zira bu evvelden planlanmış bir olaydır. Anlık gelişmiş bir olay değildir” dedi. 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.