69 yaşındaki emekli İsmail Soydan isyan etti: ‘Eskiden maaşım 3 ay yetiyordu; artık torunlarıma harçlık veremiyorum’

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli’nin Çardak ilçesi Geniş mahallesinde yurttaşlarla bir ortaya gelerek problemlerini dinledi.

Biçer Karaca’ya geçim kahrından ve hayat pahalılığından keder yanan 69 yaşındaki İsmail Soydan isimli yurttaş şunları anlattı:

“ESKİDEN EMEKLİ MAAŞIM 3 AY DA YETİYORDU, ARTIK TORUNLARIMA HARÇLIK VEREMİYORUM”

“1996’da emekli oldum. 30 küsur bin lira maaş alıyordum. Etimi, sütümü alıyordum. Sarrafa gidiyordum köyüme geliyordum. 3 ay da yetiyordu maaş. Artık alıyorum maaşı daha torunlarıma veremiyorum, evvelce hepsine dağıtıyordum artık veremiyorum. Bu kadar acı geliyor, cebimde 5 kuruş kalmıyor. Bu kahveye geliyoruz yok para yok. Bir de köyde yaşıyoruz. Emeklinin durumu bu. Bana para veriyor üstüne artırım koyuyor, bu türlü olmaz ki. 1996’da emekli olduğumda tam yaşardım. Elin Almanyalısı gezip gidiyor biz Pamukkale’ye gidemiyoruz, Pamukkale’yi bilen yok burada. Evvelce az verdikleri halde köşeme bin lira atıyordum o da yetiyordu. Sonraki ay da çoluğuma çocuğuma lazım olursa veriyordum. Ancak artık hiçbiri yetmiyor. Ne hallere düşürdüler bizi.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.