ABD’ye yerleşen oyuncu Fazilet Baş: Bu arabayı Türkiye’de alma bahtım yok

Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşen oyuncu Fazilet Baş, 7 bin 500 dolara aldığı ikinci el aracı toplumsal medya hesabından takipçileriyle paylaştı. Youtube kanalında aracı ve otomobil piyasasının anlatan Baş, “Bu arabayı Türkiye’de alma talihim yok” dedi.

Arabanın Amerika’da temel bir muhtaçlık olduğunu aktaran Baş, “Burada otomobil temel bir muhtaçlık, koca bir kıta ve otobüsle bir yere gitmek çok sıkıntı. Münasebetiyle burada birinci evvel çözülecek gereksinimlerden biri otomobil. 2. el fiyatları eskiye nazaran burada da biraz artmış” tabirlerini kullandı.

‘UMARIM FAZLA LİNÇ YEMEM’

Baş, görüntüde şu tabirleri kullandı:

“ABD’ye taşınmadan evvel, geçtiğimiz Kasım ayında Türkiye’de kullandığım yerli marka arabamı 146 bin TL’ye satmıştım, birkaç ay sonra aracın fiyatının 2 katına çıktığını öğrendim. Burada satın aldığım araç ise 10 bin dolar civarındaydı fiyatları internette. Ben biraz daha uyguna buldum. Burada Alman otomobilleri yedek kesimi değerli olduğu çok tercih edilmiyor ancak ben keseme uygun olsun diye 2. el aldım. Benim için beni bir yerden bir yere götürmesi kıymetli olan bana fazla bile ayağımızı yerden kesiyor. Bunları söylemeye utanıyordum ancak sonunda paylaştım. Bundan ötürü umarım fazla linç yemem. Türkiye’de sattığım arabanın fiyatına burada bu aracı aldım. Türkiye’de lüks otomobillere binemedim, hiç bu türlü lüks bir cipe binmek üzere bir bahtım olmamıştı. Burada bunu kolay bir formda alabildik.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.