AK Partili Bülent Turan ‘Dolarla vekil olunuyor’ savı üzerine Şentop’u misyona çağırdı

ANKARA – CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun yaklaşık üç ay evvel ayrıldığı Özge Erdoğdu ile yaptığı telefon görüşmesinin kaydı toplumsal medyada paylaşıldı. Erdoğdu’nun yakın vakitte evlendiği CHP Yüksek Disiplin Konseyi Üyesi Tuba Torun ve CHP Parti Meclisi hakkında kullandığı sözlerin akabinde Torun ile Özge Erdoğdu ortasında geçen bir kayıt daha toplumsal medyada paylaşıldı.

Bu yaşananların akabinde AK Parti Küme Başkanvekili Bülent Turan, “Herkesin özel hayatı kendisinin. Çoluk çocuk var, duruma üzülürüz sadece” tabirlerini kullanarak toplumsal medya hesabından paylaşım yaptı.

Torun’un konuşma kaydında tabir ettiği belirtilen “Dolarla vekil olunuyor” kelamlarını hatırlatan AK Partili Turan, “Ancak ‘Dolarla vekil olunuyor’ ithamı tüm CHP kümesini zan altında bırakır. Bu türlü ağır bir argüman karşısında CHP sessiz kalamaz! Mafyanın 10 bin dolar argümanını günlerce tekrarlayanların sessizliği ibretlik” dedi. Meclis Lideri Mustafa Şentop’u “göreve” davet eden AK Partili Turan açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Bu itirafla CHP idaresinin ehliyetten, liyakatten, kendi sözleriyle ‘örgütten’ ne anladıklarını görmüş olduk. Meclis Liderimiz Sn @MustafaSentop vazifeye davet ediyorum. Gerekli araştırmalar yapılmalı ve CHP Kümesi bu ağır ithamdan kurtulmalı ya da ilgililer cezalandırılmalı.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.