Azerbaycan’da TEKNOFEST coşkusu

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST, Türkiye dışında birinci kere milletlerarası olarak Azerbaycan’ da yapılıyor.

Başta Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri olmak üzere, fuar alanındaki birçok stantta ASELSAN eser ve sistemleri sergileniyor.

Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı, Azerbaycan Cumhuriyeti Dijital Gelişim ve Ulaştırma Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde gerçekleştirilen TEKNOFEST Azerbaycan, tüm coşkusuyla devam ediyor.

DHA’nın haberine nazaran; TEKNOFEST’i ziyaret eden iştirakçiler, ASELSAN standında SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi, ATAK Helikopteri aviyonik sistemleri, Termal Silah Dürbünleri ve Nişangâhları ürün/sistemlerini deneyimleyebiliyor.

ASELSAN’IN 21 eseri ve sistemi sergileniyor

ASELSAN, toplam 21 eser ve sistemini fuarda sergiliyor. Askerlerin komuta, denetim, istihbarat, lojistik, haberleşme, durumsal farkındalık ve uyum bilgi muhtaçlıklarını karşılayan, askerin bütünsel harp yeteneklerini arttıran CENKER sistemi de TEKNOFEST Azerbaycan’da iştirakçilerin dikkatini çekiyor.

T129 ATAK pilotlarının en verimli halde operasyon gerçekleştirilebilmesi için üretilen AVCI Kaska Entegre Kumanda Sistemi de sergilenen eserler ortasında yer alıyor.

“CATS sistemini BAYKAR AKINCI İHA üzerinde görüyoruz”

ASELSAN İdare Heyeti Lideri ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, başta Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri olmak üzere fuarda yer alan öbür kurumların da ASELSAN’ın eserlerini sergilediğini söyleyerek, “TEKNOFEST Azerbaycan coşkusuna ASELSAN’ın ulusal eserlerinin sunduğu inanç de eşlik ediyor. Ambargolara cevap olarak geliştirdiğimiz CATS sistemini BAYKAR AKINCI İHA üzerinde görüyoruz. Öte yandan Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri standında ASELSAN haberleşme sistemlerinden, elektro-optik ve güdüm sistemlerine kadar çok sayıda sistemi görmek, kardeşlerimizin bunları kullandığını duymak bizlere gurur veriyor. Başta Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri olmak üzere paydaşımız olan tüm kurumlara teşekkür ediyoruz.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.