Babala TV’de Kemal Kılıçdaroğlu’na Soru Soran Diyarbakırlı Gence Sosyal Medyada Ölüm Tehditleri Yağıyor

Oğuzhan Uğur’un YouTube hesabı üzerinden yayınladığı Mevzular Açık Mikrofon, siyasi isimlerin katılımlarıyla sık sık dikkat çekiyor. Programın son konuğu Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Babala TV’de yayınlanan programın son bölümünde, Kılıçdaroğlu’na soru soran Umut Nimet Ataş isimli genç sosyal medya hesabından ölüm tehdidi aldığına yönelik paylaşımlarda bulundu.

Türkiye, 13. Cumhurbaşkanı’nı seçmek için ikinci kez sandık başına gidecek. Bu sırada Oğuzhan Uğur’un, tarafsız bir şekilde tüm siyasi isimleri konuk ettiği programı Mevzular Açık Mikrofon programının son ismi Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu.

Seçime kısa bir zaman kala Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine gelen soruları yanıtlamak için katıldığı Babala TV Mevzular Açık Mikrofon programı, tüm gençlerin dikkatini çekti.

Toplam 7 saat sürdüğü ifade edilen programın tanıtımı dün yayınlandı. Bölümün tamamı ise bugün Babala TV üzerinden paylaşılacak.

Sosyal medyada programa katılanlar tarafından çekim gününde pek çok paylaşım yapıldı bildiğiniz gibi. Pek çok partiden, pek çok görüşe sahip genç Kemal Kılıçdaroğlu’na aklındaki soruları yöneltti.

Bu isimlerden bir tanesi de Umut Nimet Ataş oldu. Ataş, Kemal Kılıçdaroğlu’na farklı konular hakkında soru yönelttiği esnada “Diyarbakırlı bir Kürt genciyim. Bununla da şeref duyuyorum. Oradaki huzurun ve güven ortamının devamı için AK Parti’ye dört elle sarıldım..” dedi.

Ardından sözlerine ‘Diyarbakır ziyareti esnasında sizi takip ediyordum. Kürt halkı adına teröre baş kaldıran Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret etmeden gidip otelde danışmanlarınızın sizi yanıltması beni üzdü…’ şeklinde devam etti.

Programın tanıtım videosunun yayınlanmasının ardından Umut Nimet Ataş’ın bu sözleri dikkat çekti.

Ataş’ın söyledikleri şu şekilde:

‘Diyarbakır’dan geliyorum. İsmim Umut Nimet Ataş. Togg ile alakalı olumsuz bir söylemim yok dediniz. 29 Aralık 2019’da Ordu muhtarlar toplantısında çok sert, gülerek, dalga geçerek eleştiriyorsunuz. Videosu youtube’da var açabilirim. İkincisi ise konuşmanız sırasında sayın genel başkan ‘uçak inmeyecek’ dediniz Zafer Havalimanı’na, en son Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı için bu söylemleri kullanmıştınız. Şunu hatırlatırım İstanbul Havalimanı şu an kendi açısından bir numara dünyada en önemli havalimanlarından biri.’

Ardından şimdiye kadar AKP ile olan bağlantısından bahseden ve ilk turda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy verdiğini söyleyen Ataş, sözlerini “Çok teşekkür ediyorum nezaketiniz ve dinlediğiniz için.” diyerek bitirdi.

‘Salondaki genç arkadaşlarıma Yasin Börü’nün ve çocukluk arkadaşımın İstanbul Beşiktaş’taki saldırıda şehit olan polis memuru Murat Yılmaz’ın annesinin ve babasının selamlarını getirdim. Beşiktaş TİM 47 saldırısında. Murat Karayılan’ın talimatıyla 37 vatan evladının şehit edildiği saldırıda… Şunu söyleyeceğim ben hayatımda AK Parti teşkilatlarından içeriye girmemiştim bu seçim maratonu başlayana kadar Diyarbakırlıyım. Kürt genciyim, bununla da şeref duyuyorum oradaki huzurun, istikrarın, güven ortamının zedeleneceği korkusu ile AK Parti’ye dört elle sarıldım. 14 Mayıs seçimlerinde de Cumhurbaşkanına oy verdim nedeni şu Diyarbakır siyasetiniz sırasında Kürt halkı adına teröre başkaldıran Diyarbakır annelerini ziyaret etmeden gidip de otelde danışmanlarınızın sizi yanıltmasına kurban gitmeniz beni üzdü.

Şöyle sorumu da soracağım Atatürk Havalimanı ile ilgili bir ABD’li şirkete vereceğinizi vadettiniz benim gibi basit bir araştırmacı bile bölgeden bu tarafa gelmeyen bir genç bile araştırdığı zaman bu şirketin CIA ile bağlantısı ortada. Çok teşekkür ediyorum nezaketiniz ve dinlediğiniz için.’

Umut Nimet Ataş’ın Babala TV tanıtımındaki videolarının sosyal medyada yayılmasının ardından kendisine tehdit mesajları yağmaya başladı.

Gündemde sıklıkla yer alan CHP ve HDP arasındaki ilişkiye yönelik söylemleri dolayısıyla kendisine gelen tehdit mesajını yayınlayan Ataş, sosyal medya hesabı üzerinden ‘Bumo’ isimli hesabı ifşa etti.

Umut Nimet Ataş’a gelen mesajda “Umut kendine çok gez tadını çıkar. Yakın zamanda kafana sıkacağız.” yazıyordu.

Ataş ise bu mesajı ‘Az önce aldığım mesaj Allah’a and olsun ! Boyun eğmeyeceğim ! Pkk terör örgütüdür ! Bu devlet benim bu bayrak benimdir ! Ben Türkiye cumhuriyeti devletinin evladıyım ! Şerefsizlere sesleniyorum bayrak inmez ezan dinmez şehitler ölmez vatan bölünmez!’ diyerek paylaştı.

Fragmanı kendi hesabında paylaşmaya ve kendisine gelen destek mesajlarına teşekkür etmeye devam eden Umut Nimet Aktaş’ın paylaşımları sosyal medyada dikkat çekti.

Yayınladığı teşekkür videosunda pek çok siyasi partiden, pek çok görüşten insanın kendisine ulaştığını ve geçmiş olsun dediğini ifade etti.

Umut Nimet Aktaş’ın kendisine destek olanlara teşekkür ettiği o paylaşım:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir