Batı Anadolu Rallisi, Çeşme’de başlıyor

Türkiye Klasik Araba Şampiyonası’nın ikinci yarışı Batı Anadolu Rallisi, 4-5 Haziran tarihleri ortasında Çeşme Belediyesi’nin konut sahipliğinde gerçekleşecek. Yarımada’da 75 klasik arabanın olduğu rallinin finali Çeşme’nin yeni Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. 1950’li modellerden, 1980’li modellere, her markadan, periyodun özelliklerini taşıyan 75 klasik araba Çeşme, Urla, Karaburun yollarında yarışacak.

Çeşme Belediye Lideri Ekrem Oran, Batı Anadolu Rallisi’ne konut sahipliği yapmaktan keyifli olduklarını söyleyerek, “Birbirinden özel ve hoş klasik araçlar finali Çeşme Cumhuriyet Meydanımızda yapacak. Kazasız belasız bir yarış diliyor ve yarışa giren tüm atletlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Kulüp lideri Durgut Berberoğlu, Batı Anadolu Rallisi’nin her yıl Ege etrafında yapıldığını söyledi. Berberoğlu, bu yıl Türkiye’nin birçok farklı vilayetinden klasik severlerin İzmir’e gelmesinin kendilerini memnun ettiğini, tertibin turizmi de hareketlendiren bir tarafı olduğunu, kalabalık bir iştirakçi ve teknik grup ile Çeşme’de olacaklarını söyledi.

Berberoğlu, ayrıyeten bayan ve çocukları içeren toplumsal medya bahislere hassas bir kulüp olarak, bu ralli gelirlerinin bir kısmı ile Çeşme Belediyesi’nin Bayan Projesi ÇEŞKA’ya katkı sağladıklarını iletti.

Bayanların ilgi gösterdiği araba sporları branşı olan Batı Anadolu Rallisi’ne 64 bayan pilot-copilot katılıyor. Batı Anadolu Rallisi, Hakan Kanca yöneticiliğinde 4 Haziran Cumartesi günü start alacak. Gruplar rallinin birinci gününü Çeşme Meydanı’nda tarihi kalenin önünde sonlandırırken, Çeşme Belediyesi’nin sürpriz mükafatına kavuşacak, 2’nci gün ise gala ve ödül merasimi ile sona erecek. Yarışta dereceye giren gruplara mükafatları düzenlenecek galada Aegean Band Kümesi müzikleri eşliğinde verilecek. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.