CHP’liler ‘PKK terör örgütü müdür’ oylamasında sessiz kaldı

Akdeniz Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı birinci oturumunda, Akdeniz Belediyesi ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ortasında ‘kardeş belediyecilik’ muahedesi maksadıyla protokol hazırlanması ve kontratlar imzalanması için Lider Gültak’a tam yetki verilmesiyle ilgili gündem hususu görüşüldü.

Haziran ayında muhalefet meclis üyeleri tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine kayyum atanması münasebet gösterilerek oy çokluğu ile reddedilen teklif, tıpkı münasebetlerle tekrar reddedildi.

“PKK TERÖR ÖRGÜTÜ MÜDÜR” OYLAMASI

Teklifin görüşülmesi sırasında konuşan Akdeniz Belediye Lideri Mustafa Gültak, hiç kimsenin Türkiye Cumhuriyetinden, birlik beraberlikten ve Misakı Ulusal hudutlarından büyük olmadığını söyledi. Muhalefet meclis üyelerinin ‘ret’ kararına reaksiyon gösteren Gültak, “Kimse ülkemizden büyük değildir. Bayrağımıza, askerimize, polisimize karşı çıkan kim olursa olsun karşısında duracağız. Artık soruyorum sizlere PKK terör örgütü müdür, değil midir? Haydi oylama yapalım. PKK terör örgütüdür diyenler el kaldırsın” dedi.

CHP’LİLER SESSİZ KALDI

Gültak’ın yaptığı oylamada Cumhur İttifakı üyesi meclis üyeleri ve bağımsız meclis üyeleri el kaldırırken, CHP’li birtakım üyeler ile HDP’li meclis üyeleri el kaldırmadı.

GERGİNLİK YAŞANDI

Bu sırada HDP’li meclis üyesi Ali Tanrıverdi, Cumhur İttifakı mensubu Kürt kökenli meclis üyelerine dönerek, “Yazıklar olsun sizin üzere Kürtlere” sözlerini kullanınca mecliste tartışma çıktı.

Yaşanan gerginlik sırasında kimi meclis üyeleri birbirinin üzerine yürüdü. Tanrıverdi daha sonra mecliste söylediği kelamını geri aldı.

Yaşanan tartışmanın akabinde, “Tüm dünyanın, NATO’nun terör örgütü dediğine siz demiyorsunuz” diyen Lider Gültak, oturuma 5 dakika orta verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.