Diyarbakır’da 30 milyonluk yatırım ile dev tesis kurdu: 150 bireye istihdam sağladı

Hizmet bölümüne yeni bir soluk kazandırmayı amaçlayan iş adamı Kadir Denizhan, Two markasıyla Diyarbakır’a 30 milyon TL’lik yatırım yaptı. Yaklaşık 25 bin metrekare alan üzerine şurası ve gastronomi alanında faaliyet yürütecek olan devasa yer, Diyarbakır’daki gastronomi algısını değiştirmeyi hedefliyor. Dicle Üniversitesi sonları içerisinde yer alan kafe ve restoran formunda tasarlanan yer, 7‘den 70‘e herkesi ağırlamak için gün sayıyor. 3 Temmuz’da resmi açılışı gerçekleştirilecek olan yer; tarihi Sur, Hevsel Bahçeleri ve Dicle Irmağı görünümü ile tıpkı anda bin bireye hitap edebilecek kapasiteye sahip. Açık alan olarak bölgenin en büyük toplumsal tesisi olan ve 150 şahsa istihdam sağlayan Two, birebir vakitte çocukların hoşça ve inançlı halde vakit geçirmeleri için kapalı-açık oyun alanlarına sahip.

Atıl durumdaki alanı tesise çevirdi

Başta midilli atları olmak üzere ve öbür can dostlarının da çocukların cümbüşüne ortak olacağını kaydeden Kadir Denizhan, vatandaşları eşsiz görüntüyü görmeye davet etti.

Denizhan, “Burası Diyarbakır Dicle Üniversitesine ilişkin atıl durumda bir alandı, burada tesisimizi oluşturduk. Diyarbakır’a Dicle Irmağı, Hevsel Bahçeleri ve Sur görüntülü 30 milyonluk bir yatırım yaptık. Yatırımımızda birinci anda 150 bireye istihdam sağlayacağız, devamında iş yoğunluğuna nazaran bu sayı artacak. 25 bin metrekare alan üzerine kuruldu 2 alandan oluşuyor. Birincisinde restoran kısmı var, kahvaltı hizmetlerinden kentin gastronomisi ve dünya mutfaklarında bulunan yemek çeşitlerine kadar bulunuyor. Öbür alanımızda ise ailelerin gelip rahat oturabilecekleri büyük açık alan mevcut. Kapalı ve açık çocuk alanları mevcut, midilli atları ve öbür can dostlarımızla ailelere hitap edecek kafe ortamı yapıldı. Tesisin temel özelliği Diyarbakır’da kentten uzak ferah açık alanlarıyla bilhassa sıcak havalarda halkımızı serinletecek alan 7’den 70’e hizmet edebilecek formda tasarlanmış olması. Alan, tıpkı anda bin şahsa hizmet verebilecek. 3 Temmuz’da resmi açılışımız olacak. Diyarbakır Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesinin alt kısmında bulunan Dicle Irmağı kıyısında hizmet vereceğiz” dedi.

 

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.