Filenin Sultanları, İtalya’da hazırlık turnuvasına katılacak

Türkiye Voleybol Federasyonundan (TVF) yapılan açıklamaya nazaran Hollanda ve Polonya’nın mesken sahipliğinde düzenlenecek Dünya Voleybol Şampiyonası’nın hazırlıklarını sürdüren Filenin Sultanları, DHL Hazırlık Turnuvası’nda İtalya, Sırbistan ve Polonya ile karşılaşacak.

Türkiye, yarın İtalya, 13 Eylül Salı günü Sırbistan ve 14 Eylül Çarşamba günü Polonya ile hazırlık maçı yapacak. Müsabakalar TSİ 18.00’de başlayacak.

“Antrenmanlarımız hayli ağır geçiyor”

A Ulusal Bayan Voleybol Grubu smaçörü Hande Baladın, Dünya Voleybol Şampiyonası’nın hazırlıklarının ağır geçtiğini söz etti.

TVF’den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Baladın, Dünya Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Fransa ve ABD’de hazırlık maçları oynadıklarını hatırlatarak, “İki kampımız da verimli geçti. Birtakım ezalar yaşasak da kadro halinde en düzgün performansımızı alana yansıtmaya çalıştık.” dedi.

Hazırlıklara orta vermeden devam ettiklerini vurgulayan Baladın, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Antrenmanlarımız hayli ağır geçiyor. İdmanlarda eksiklerimizi görerek ve bu eksiklerimizin üzerinde çalışarak Dünya Şampiyonası için hazır hale gelmeye çalışıyoruz. Oynayacağımız bu müsabakalar, Dünya Şampiyonası öncesinde son durumumuzu görmemiz açısından değerli. Eksiklerimizi görerek, Dünya Şampiyonası’na en hazır biçimde gitmek istiyoruz.”

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.