GCrypto Açıkladı: Düşüşte Bu 10 Altcoin’i İzleyin!

Bitcoin 20.000 doların üzerinde fiyat hareketini sürdürüyor. Lider kripto para birimi 25.000 dolara yaptığı yükselişin ardından düşüşe geçti ve hâlâ bu eğilimde. Analistler, BTC’nin 20.800 dolarlık kritik desteği tutup tutmayacağının fiyat hareketini belirleyeceğini söylüyor. Bununla birlikte mevcut düşüş, altcoin projelerini de etkisi altına alıyor.

Lider altcoin Ethereum, 14 Ağustos’ta, kısa bir süre için 2.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ether’in yükselişi Merge beklentileriyle alakalıydı. Ancak fiyat yükselişi hype’a rağmen BTC’yi takip ederek düştü. ETH, mevcut verilere göre 1.655 dolardan işlem görüyor. Peki fiyat düşüşleri devam ederken yatırımcılar hangi altcoin’leri izlemeli? Kripto para analisti ve trader’ı GCrypto bunun yanıtını aradı ve bir grafik hazırladı.

“Düşüşte bu 10 altcoin projesini izleyin”

Ben GCrypto takma adını taşıyan kripto para analisti, ayı piyasasında izlenmesi gereken altcoin projelerini paylaştı. Ayrıca, bu projelerin piyasa değerlerini, isimlerini, logolarını ve hacim değişimlerini gösteren bir grafik yayınladı. Analiste göre, bu 10 kripto para birimi, oldukça düşük piyasa değerine sahip. Ayrıca, altcoin’ler arasında yatırımcılar için büyük potansiyel taşıyorlar. GCrypto, ayı piyasasında bu tokenleri izlememiz gerektiğini ve bunların büyük kazançlar elde edebileceğini söylüyor:

“Bu sefer, 300 milyon doların altında mevcut piyasa değeri olan kripto paralara baktık. Ardından bize göre, gelecek fiyatları için umut veren en iyi 10 projenin bir listesini yaptık.”

Grafik ne anlatıyor?

Analistin hazırladığı listeye baktığımızda IoTeX’in (IOTX) 296 milyon ile en yüksek piyasa değerine sahip olduğunu görüyoruz. İkinci sıradaki Yearn Finance (YFI) ise 286 milyon dolarlık piyasa değeri ve 30 günde %38,8 artan işlem hacmiyle dikkat çekiyor. Bununla birlikte, bir Ethereum layer-2 ölçeklendirme çözümü olan Optimism’in piyasa değerine kıyasla yüksek işlem hacmi olduğunu görüyoruz. Altcoin, 257 milyon dolarlık piyasa değeriyle 160 milyon dolarlık işlem hacmine sahip.

GCrypto; IoTeX, Yearn Finance, OMG Network, Harmony, Livepeer, Just, 0x, Optimism, Reserve Rights ve Golem fiyatlarında oldukça iyimser. Analist, bunların ayı piyasasında en yüksek potansiyeli taşıyan altcoin projeleri arasında yer aldığını söylüyor. Projelerin türlerine baktığımızda ise Layer-1, Layer-2, DeFi ve Web3 gibi çeşitli alanlar dikkat çekiyor. Ayı piyasasında hangi kripto paraların yükseleceğini kimse bilemez, ancak analizler bize fikir verir.

Altcoin ayı piyasası ne zaman bitecek?

Altcoin piyasası çoğunlukla Bitcoin fiyatını takip ediyor. Bu nedenle, altcoin’lerin fiyatlarının yükselmesi için BTC’nin değer kazanması gerekiyor. Mevcut BTC ayı piyasasının ne zaman biteceğini kimse bilmiyor. Bazı analistlere göre bitmek üzere, diğerlerine göre ise ayı piyasası daha yeni başlıyor. Bu konudaki gelişmeleri ve analistlerin tahminlerini takip etmek yatırımcılara yardımcı olabilir.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.