Geçirdiği Trafik Kazasıyla Herkesi Korkutan Sergen Deveci Olay Anını ve Sonrasını Katarsis’te Anlattı!

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında Melis İşiten ve Ceyhun Fersoy ile oynadığı Baş Belası isimli tiyatro gösterisinin turnesi için Çorum’dan Samsun’a yola çıkan Sergen Deveci, Amasya’da meydana gelen trafik kazasında ağır olarak yaralanmıştı. Uzun süren tedavi süreci ve geçirdiği ağır ameliyatlar sonucu sağlığını kazanmaya çalışan Sergen Deveci kaza anını ve sonrasında yaşanılanları Gökhan Çınar’ın sunumuyla Bana Göre TV’de yayınlanan Katarsis programında anlattı.

Sergen Deveci, Melis İşiten ve Ceyhun Fersoy, yer aldıkları Baş Belası tiyatro oyununun turnesi için Çorum’dan Samsun’a giderken Amasya’da trafik kazası geçirmişlerdi.

Özgür Karataş, Tolga Güleryüz ve Burak Topçu’nun hayatını kaybettiği kazada komedyen ve oyuncu Sergen Deveci ağır yaralanmıştı.

Kazada ağır yaralanan Sergen Deveci ambulans uçakla İstanbul’a sevk edilmişti. Ağır ameliyatlar ve zorlu bir tedavi sürecinden geçen Sergen Deveci şu an eski sağlığına döndü diyebiliriz!

O dönem felç kaldığı, durumunun kritik olduğu için uyutulduğu söylenen Sergen Deveci, bu zor süreci atlattı. Tekerlekli sandalye ile taburcu olan Deveci, o anları Katarsis programında anlattı.

“Turne bitti, dönüyorduk. Zaten hepimiz yorgunduk. Arabada uyuyordum, uyandığımda kazayı yapmıştık. Yerde yatıyorduk hepimiz, soruyoruz birbirimize ‘O ne oldu?’, ‘Şu ne oldu?’ diye. ‘O gitti’ dediler.”

Gözleri dolan ve cümleler boğazına dizilen Sergen Deveci zorla da olsa “Kötü bir gündü. Hep de kötü bir gün olarak kalacak bizim için.” diyebildi…

“Keşke biraz daha soğukkanlı olabilseydim. Ama daha önce yaşadığım bir şey değil ki, ne yapacağımı bilemedim. Çok hayati bir darbe almışım. Ambulanstan itibaren sürekli kortizon vermişler, hiçbir şey hatırlamıyorum.”

“Hatırladığım tek şey, Samsun’daki hastanede beni travma sedyesine yatırıp bağladılar. O sıra sırtım çok kaşındı. Hemşireye ‘Sırtım çok kaşınıyor, kaşıyabilir miyim?’ dedim ‘Mümkün değil’ dediler. ‘O zaman siz kaşıyın’ dedim ‘Mümkün değil, sizi hareket ettiremeyiz’ dediler. İşte o zaman ‘Ne oluyor?’ dedim.”

“Bir gün uyandığımda her şey, tüm ameliyatlar bitmişti ve hala ben nerem kırıldı bilmiyordum. Ben felç geçirdiğimi internette öğrendim. Ben ayağım uyuşuk sanıyordum. ‘Nasıl yani ne felci?’ dedim…”

“Bana ‘Felçsin, her şeye hazırlıklı ol. Bir daha yürüyemeyeceksin’ dediler. Bir insanın oturduğu yerden kalkıp lavaboya gitmesine ‘Vay, imkana bak’ demeye başlamıştım.”

Tekrar ayağa kalkmak için çok çabaladığını söyleyen Sergen Deveci “Bana ödev verirlerdi, gece uyumaz onları yapardım. Dönmeye çalışırdım, tutunarak yürümek için çabalardım. Hemşireler derdi ‘Gece izledik seni’ diye. Çok çabaladım. Her şey bir anda geriye geldi.” dedi.

Sergen Deveci bu süreci, yaşadığı acıyı ve verdiği kayıpların ardından hissettiklerini biraz da mizaha vurarak baş etmeye çalıştığını da belirtti…

Ayrıca kendisini bu durumda eleştirenlere de tepki gösterdi… Özellikle de yaptığı paylaşımlar sonrası kendisine ‘Allah sana ders vermedi mi?’ diyen kullanıcının mesajının canını çok sıktığını belirtti…

Kaybettiği arkadaşı Tolga’ya bir şey söyleme hakkı olsaydı o sözün ne olduğunu sorusuyla karşılaşan Sergen Deveci’nin boğazı düğümlendi. Zor saniyeler yaşayan Deveci “Bence biz Tolga’yla her şeyi konuştuk. Sadece insanlar ‘Son dakikalarım olabilir’ düşüncesini benimsesinler” diyebildi.

Sergen Deveci’nin konuk olduğu Katarsis videosunu buradan izleyebilirsiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx