House of the Dragon, ‘kadın düşmanlığı’nı anlatacak

Game of Thrones devam dizisi “House of the Dragon”ın oyuncuları Milly Acock ve Emily Carey, üretimin ataerkil sisteme ve bayanlara yönelik şiddete odaklanacağını açıkladı. Oyuncular, dizinin iki temel bayan karakteriyle Westeros’ta süregelen ataerkil sistemin nasıl yıkıldığını göstermeyi amaçladığını söyledi.

Kayıp Rıhtım’ın aktardığı habere nazaran, Rhaenyra Targaryen karakterinin gençliğini oynayan Milly Alcock, diziye dair, “Dizinin temel olarak işlediği şey, ataerkil sistem içinde tanışan iki bayanın olayları nasıl farklı formlarda ele aldığı. Mevcut durumlarından ötürü, oldukları bireylerden ötürü ve ayrıcalıklarından ötürü olaylara değişik karşılıklar veriyorlar” dedi.

‘DİZİ, BAYAN NEFRETİNİ GÖZLER ÖNÜNE SERİYOR’

Leydi Alicent Hightower karakterini canlandıran Emily Carey ise dizinin bayan nefretini gözler önüne serdiğini belirterek şu tabirleri kullandı:

“Bu dizi ile ilgili en çok sevdiğim şey, bayan nefretini ve dünyadaki bayanları nasıl etkilediğini gözler önüne sermesi. Bununla birlikte Alicent ya da Rhaenyra ya da Rhaenys fark etmeksizin bu dünyadan nasıl etkilendiğini ortaya çıkarıyor. Yeniden de bu mevzuyu çıkarsanız bile karakterlerin gelişimleri ve arkları çok uygun anlatılmış. Karakterler yalnızca bayan nefretini simgelesin diye ekranda değiller, sahiden yaşayan beşerler.”

Game of Thrones’ta yaşananların 200 yıl öncesini husus alacak olan üretim, 21 Ağustos 2022’de HBO’da yayınlanmaya başlayacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.