Hull City 2. Lideri Tan Kesler: ‘Hedefimiz Premier Lig’e çıkmak’

Türk iş insanı Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu İngiltere Championship takımlarından Hull City’de 2’nci lider Tan Kesler

“LİGDE KALMAK BİZİM İÇİN BİR MUVAFFAKİYET DEĞİL”

İngiltere’de kulüp satın almanın çok kolay olmadığını, Hull City’i resmen satın aldıklarını, o sırada da transfer devrinin kapanmasına 1 hafta kaldığına dikkat çeken Kesler, çok fazla destek talihi olmadıklarını lisana getirdi.

Takımın 5 hafta kala ligde kalmayı garantilediğini lakin bunun kendileri için bir muvaffakiyet olmadığını kelamlarına ekleyen Tan Kesler, “Biz kulübü 1 sene evvel almaya karar verdik. Ancak İngiltere’deki kulüp devralma süreçleri çok kolay değil. ‘Param var kulüp alayım, kulüp almak istiyorum ben geldim’ deyince olmayan bir süreç. Çok önemli bir filtrelemeden geçiyorsunuz. Sağ olsun Acun Beyefendi geçti, biz de geçmesi için her türlü dayanağı verdik. Sonunda ocak ayının üçüncü haftasında kulübü resmi olarak devralabildik. Bu da transfer için bize yalnızca 1 hafta bıraktı. O süreçte de kulübe çok fazla dokunuş yapamadık. Yapmak istediğimiz oyuncular da o noktaya kadar bizi beklemelerine karşın, artık bir yerden sonra öteki kulüplerle anlaştılar. Münasebetiyle biz geldiğimizde 4 destek yaptık. Bu desteklerden sonra da artık döneme kulübü devraldığımız idarenin planlamasının üstüne çıkarak bitirmeye çalıştık. Onlar büsbütün ligde kalmaya odaklı bir ekip kurmuştu. Yaptığımız ufak dokunuşlarla biz ligde kalmayı bitime 5 hafta kala garantiledik. Bizim için bir muvaffakiyet değil. Lakin en azından bu kadar kısa müddette gelişmelerin içerisinde kulübü Championship’te bırakmayı başardık. Bir orta play-offa kadar yükseldik. Ancak, lig çok uzun ve takım yapısı, derinliği çok kıymetli. O noktalarda sakatlıklar vs. 18, 19’uncu sıralarda ligi tamamlamaya çalıştık. Geçen sene bu türlü sonuçlandı” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ PREMIER LİG’E ÇIKMAK”

Hedeflerinin Premier Lig’e yükselmek olduğuna dikkat çeken Kesler, “Bu dönem amaçlarımız var. Play-off için grup kurduk. Oraya yönelik bir yapılanma yapıyoruz. Play-off derken yanlış anlaşılmasın, en makûs ihtimalle oradan Premier Lig’e çıkmaya odaklı bir takımımız olacak. Birinci 3’te bizim paraşüt dediğimiz; bir evvelki sene ligden düşüp, yardım alıp, Premier Lig yardımıyla alt ligde rekabet eden, takım kuran kadrolarla da baş başa gayret edebilecek bir takım kurduğumuza inanıyorum. Acun Beyefendi de bu türlü düşünüyor. Çok heyecanlıyız bu konuda” diye konuştu.

“OYUNCULARI İNGİLTERE’YE KAZANDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

İzleyip, beğendikleri oyuncuları transfer etmek için uğraş harcadıklarını belirten Kesler, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin ligi berbat bir lig değil. Bizim ligimiz çok düzgün bir lig, yalnızca değerli bir lig. Fakat yeterli oyuncuları buluyoruz. Türkiye’ye getiriyoruz. İngiltere’deki fark şu. İngiltere’de kulüpler dar bütçelerle oyuncuları yetiştiriyor ve onlara sahip çıkıyor. Sonrasında satmaya çalışıyor. Biz izlediğimiz oyuncuları almaya çalışıyoruz. Yıllardır Acun beyefendi ile bir arada, danışmanlarımız var. Kendileri bize Türkiye’den scouting manasında yardım ediyorlar. Onların yıllardır bu liglerde görüp, inandığı, beğendiği, bizim beğendiğimiz oyuncuları İngiltere’ye kazandırmaya çalışıyoruz.”

“TÜRKİYE’DE OYNAYAN BİRKAÇ OYUNCUYLA GÖRÜŞÜYORUZ”

Türkiye’de oynayan ve daha evvel Türkiye’de forma giyen birkaç isimle daha transfer görüşmelerinde son evreye geldiklerini söyleyen Tan Kesler, “Türkiye’den birkaç oyuncuyla daha kontrat imzalayacağız. Onları da yakın vakitte açıklayacağız. Görüştüğümüz, mutabakat etabında olduğumuz oyuncular var. Traore yetenekli bir oyuncu. Her ne kadar ufak bir sakatlık sorunu olsa da tedavisini gerçekleştiriyoruz. Ondan çok umutluyuz. Seri var. Uzun bir bekleyişten sonra birçok kulübün peşinde olduğu Seri’yi kulübümüzün projesine ikna etti Acun Beyefendi. Ozan, çok özel bir oyuncu bizim için. Çok âlâ bir önder, bize çok büyük katkılar vereceğini düşünüyorum. Türk futboluna ve ulusal ekibe tekrar büyük hizmetler edecektir. Çok çalışıyor, çok motive. Bunun dışında 1, 2 oyuncuyla daha son noktaya geldik. Türk olan ve ayrıyeten daha evvel Türkiye’de oynamış birkaç oyuncuyla görüşüyoruz” dedi.

“HER MAÇ TRİBÜNDE TÜRK BAYRAĞI AÇILIYORDU”

Hull taraftarının kendilerini çok sıcak karşıladığını belirten Kesler, şöyle konuştu:

“Biz bunu daima söylüyoruz. Kulübü devraldıktan sonra herkes toplumsal medya hesaplarına Türk bayrakları koydu. Tribünde her maç Türk bayrağı açılıyordu ki biz kulübü şimdi devralmamıştık. Acun beyefendi bunların birinci başta koordineli olduğunu düşünüyordu, sonra ne kadar doğal olduğunu fark etti. Sokağa çıktığı anda insan seliyle karşı karşıya kalıyor. Herkes fotoğraf çektirmek istiyor, yorum yapıyor. Premier Lig’e çıkarsak inanılmaz olur. Hull, bulunduğu yer itibariyle küçük gözükse de yüz ölçümü açısından çok büyük. İngiltere’de taraftarı olan, eski ve tarihi bir kulüp. Çok farklı şeyler olabilir.”

“BİZ TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDİYORUZ”

Türkiye’den gelecek takviyeleri de hissetmek istediklerini söz eden Tan Kesler, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Biz bunu milliyetçi hislerle yaptık. Ben orada da burada da inanılmaz gururlanıyorum. Devralma sürecinden sonraki dönemde, beşerler bize inanılmaz takviye veriyor. Vatandaşlarımız, bizim de yurt dışında bir kulübümüz oldu gözüyle bakıyor. Esasen burada gaye büsbütün seyirciyle iç içe olabilmek. İngiltere’deki taraftarlar neden Acun Ilıcalı’yı çok seviyor. Türkiye’de önemli bir güvenilirliği var. Taraftar kitlesi, hayranları var. İngiltere’ye yeni geldiğimizde beşerler bizim kulübü devralırken olan samimiyetimize inandı. Ben de şu an tıpkı şeyi bekliyorum. Biz elimizden geldiğince bu kulübü Premier Lig’e çıkartmak için efor göstereceğiz. Onlar da bize ellerinden geldiğince takviye olsunlar. Eleştirsinler fakat her vakit yapan olsunlar. Sonuçta biz Türkiye’yi, onları temsil ediyoruz. Bize çok gurur veriyor. O takviyesi hissetmek istiyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.