İlhan Palut: ‘Play-off cinsine geçmek istiyoruz’

UEFA Avrupa Konferans Ligi 3. eleme çeşidi birinci maçında perşembe Lihtenştayn temsilcisi Vaduz’a konuk olacak Otomobilim.com Konyaspor’da teknik yönetici İlhan Palut, müsabakaya yeterli hazırlandıklarını söyledi.

Palut, maçın oynanacağı Rheinpark Stadı’nda idman öncesi yaptığı açıklamada, kümelere kalmak istediklerini belirtti.

Vaduz’un bu maksat doğrultusunda ikinci rakipleri olduğunu anımsatan Palut, “Ciddi halde hazırlandık. Rakibe hürmet duyarak ve çok güzel gayret göstererek Konya’ya avantajlı bir skorla dönmeye çalışacağız. Kart cezalısı Cikalleshi ve diz ameliyatı olan Oğulcan dışında tam takım hazırlandık. Âlâ gayret ortaya koyacağız.” diye konuştu.

Palut, Vaduz’un alanında tesirli ekip oyunu sergilediğini belirterek, yarınki müsabakada düzgün gayret etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

Eleme karşılaşmalarında birinci maçın deplasmanda olmasının avantajına işaret eden Palut, şunları kaydetti:

“Bu yıl inşallah deplasmanlarda da kendi oyunumuzu alana dominant bir formda yansıtacağız. Buradan avantajlı skorla dönersek, tipi geçmiş kabul edemeyiz. Allah korusun istemediğimiz sonuç olursa da Konya’da telafisi için elimizden geleni yapacağız. Bunlar iki maçlık gayretler. Sonuç olarak play-off tipine kalmak istiyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.