İş Çıkışı Konserleri Özge Fışkın’la başlacak, sırada Levent Yüksel olacak

İş Sanat, 27 Ekimde orkestra şefi Patrick Hahn idaresindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve piyanist Olga Schepsin gerçekleştireceği konser ile salonunun kapılarını seyircilerine açacak. İş Sanat Cuma İş Çıkışı konserleri ise 23 Eylülde yeni döneme merhaba derken, İş Sanat Youtube kanalındaki yayınlarıyla da izleyicileri ile buluşacak.

İş Sanat, yeni dönemini bir basın toplantısıyla tanıttı. Gecede ayrıyeten Sufle kümesi da küçük bir konser verdi.

Hayatın içindeki sanattan ilhamla hazırlanan yeni programı anlatmak üzere kelam alan İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten konuşmasında, “Sizleri adet olduğu üzere 23. dönemimize birlikte ve sıhhatle başlamanın mutluluğuyla selamlayacağım, bununla birlikte etkinliklerimizin dönem tarifine sığmayacak bir süreklilikte devam etmesinin memnunluğu içerisindeyiz. Mayıs ayında konser salonumuzu Serdar Yalçının Nutuk yapıtının coşkusuyla kapattıktan sonra Cuma İş Çıkışı konserleri, Zai Çarşamba Sahnesi etkinliklerimiz, Youtube yayınlarımız, Müzelerimizdeki sergilerimizle hiç orta vermeden bugüne ulaştık” dedi.

CUMA İŞ ÇIKIŞI KONSERLERİ GERİ DÖNÜYOR

İş Sanatın ağır ilgi gören fiyatsız Cuma İş Çıkışı konserleri, 23 Eylül Cuma günü pop rock müziğin sevilen ismi Özge Fışkın ile başlıyor. Levent Yüksel, Sufle, Sonic Boom üzere alanının başarılı isimleriyle devam edecek fiyatsız konserler, cuma günleri İş Kuleleri Kibele Çeşmesi Heykeli Önünde saat 19.00da başlayacak.

ANTİK KENTLERDE BEN ANADOLU

İş Sanat, Ben Anadolu başlıklı tek kişilik tiyatro oyununu Patara ve Teos Antik Kentlerinde izleyici ile buluşturmaya hazırlanıyor. Yıldız Kenterin güçlü performansıyla anılarımızda yer eden Ben Anadolu, yıllar sonra Ayça Bingöl tarafından tekrar sahneye taşındı. Anadolunun kadim tarihini 16 bayan karakter üzerinden anlatan, Güngör Dilmenin kaleme aldığı oyunun direktör koltuğunda Görkem Yeltan oturuyor. Ben Anadolu, 1 Ekim Cumartesi, saat 19.00da Patara Antik Kenti Meclis Binasında ve 8 Ekim Cumartesi, saat 19.00da Teos Antik Kenti Tiyatro Binasında fiyatsız olarak gerçekleşecek.

YENİ YILA VİYANA GALA KONSERİ İLE MERHABA

İş Sanat İş Kuleleri konser salonunun kapılarını 27 Ekim Perşembe akşamı saat 20.30da orkestra şefi Patrick Hahn idaresindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ve piyanist Olga Schepsin gerçekleştireceği açılış konseri ile açacak. ECHO Klasik ödülünün sahibi Olga Schepsin Piyotr Ilyich Tchaikovskynin birinci piyano konçertosunu seslendireceği konser, Dmitri Shostakovichin on numaralı senfonisi ile devam edecek.

İş Sanat yeni yılı English Chamber Orchestra ile kutlayacak. 3 Ocak Salı, saat 20.30da Atatürk Kültür Merkezi Opera Salonunda gerçekleşecek müzik ve dansın bir ortaya geldiği Viyana Gala Konserinde Johann Strauss valsleri ve polkalar seslendirilecek.

Dünyanın en değerli senfoni orkestraları ortasında gösterilen Tiflis Senfoni Orkestrası, 7 Aralık Çarşamba, 20.30da İş Kuleleri Salonunda müzikseverlerle buluşacak. Bestekar ve orkestra şefi Vakhtang Kakhidze idaresindeki Tiflis Senfoni Orkestrası, flüt sanatkarı Şefika Kutluer’le birlikte Mozarttan Tchaikovskye uzanan bir repertuvarla sahnede olacak.

Grammy ödülllü Estonyalı orkestra şefi Tõnu Kaljuste idaresindeki Tallinn Oda Orkestrası, 8 Şubat Çarşamba, 20.30da İş Kuleleri Salonunda dinleyicilerle bir ortaya gelecek. Yaşayan en değerli bestekarlardan Arvo Pärtın yapıtlarını seslendirecek orkestra, kuruldukları yıl bestekarın Te Deum başlıklı yapıtını kaydettikleri albüm ile klasik müzik dünyasının saygın toplulukları ortasına girmeyi başardı. Orkestranın kurucusu şef Tõnu Kaljuste ise Arvo Pärt’ın Adam’s Lament kaydı ile 2014’te Grammy Ödülü’nün sahibi oldu.

İş Sanat bu dönem İtalyanın en eski topluluklarından biri olan dünyaca ünlü Venedik Barok Orkestrasını da sahnesinde ağırlayacak. Barok devrin yapıtlarını özgün barok enstrümanları ile seslendiren Venedik Barok Orkestrasının mayıs ayındaki konserinin solisti ise çellist Mario Brunello olacak. 1986 yılında Tchaikovsky Müsabakasını kazanan Brunello, Royal Filarmoni, New York Filarmoni, La Scala Filarmoni üzere başta olmak üzere birçok itibarlı orkestra ile konserler verdi. Valery Gergiyev, Cladio Abbado, Zubin Mehta üzere periyodun ünlü şefleriyle çalışan sanatçı 9 Mayıs Salı akşamı 20.30da İş Kuleleri Salonunda sanatseverlerle buluşacak.

JAN GARBAREK QUARTET, TRİLOK GURTU İLE BİRLİKTE İŞ SANATIN YENİ SEZONUNDA

İskandinav cazının babası olarak tanımlanan Norveçli saksafoncu Jan Garbarek, ismini taşıyan topluluğu Jan Garbarek Quartet ile İş Sanata konuk oluyor. Konserin sürpriz ismi ise Chick Corea ve Don Cherry üzere isimlerle de çalışan perküsyonist Trilok Gurtu. Konser 27 Nisan Perşembe, 20.30da İş Kuleleri Salonunda gerçekleşecek.

Dünyada olduğu kadar Türkiyede kalabalık bir hayran kitlesine sahip olan Norveçli progresif caz topluluğu Jaga Jazzist, 25 Ocak Çarşamba, 20.30da İş Kuleleri Salonunda sahne alacak. Ritmik, melodik ve birebir vakitte hipnotize edici şekilleriyle, sıra dışı müzisyenlerden oluşan küme, trompet, trombon, elektrik gitar, basgitar, tuba, flüt, trombon, klarnet ve vibrafon üzere birbirinden farklı enstrümanları kendi müziklerinde ustalıkla harmanlıyor.

İş Sanatın Umut ve Dayanışma döneminde birinci defa Almagest ismiyle bir ortaya gelen Sabri Tuluğ Tırpan, Cenk Erdoğan, Hareket Pelit ve Volkan Öktem yeni konserlerinde sürpriz konuklar ağırlayacak. Almagest Quintet konseri 1 Mart Çarşamba, saat 20.30da İş Kuleleri Salonunda gerçekleşecek.

SİNATRA MÜZİKLERİNE DANS EŞLİK EDİYOR

İş Sanat, Londra yapımlı Simply Sinatra konserini Kayım ayında İş Kuleleri Salonunda seyirci ile buluşturuyor. London Concert Orkestranın sahne alacağı konserde solistler Matt Ford ve Katie Birtillin seslendireceği Sinatra müziklerine dans eşlik edecek.

Caz ve klasiğin buluştuğu Le Souffle Des Cordes (Tellerin Nefesi), ünlü caz kontrbasçı Renaud Garcia-Fonsun son projelerinden. Sanatkarın Serkan Halili ve Derya Türkan ile bir ortaya gelerek oluşturduğu Tellerin Nefesi, klasik Türk müziği motiflerinin yanı sıra flamenko müziğinin tesirlerini de içinde barındırıyor. Fonsa Serkan Halili ve Derya Türkan yanında, Kiko Ruiz (flamenko gitar), Florent Brannens (keman), Amandine Ley (keman), Aurelia Souvignet (viyola) ve Nicolas Saint-Yves (cello) eşlik ediyor. Konser, 22 Şubat Çarşamba, 20.30da İş Kuleleri Salonunda gerçekleşecek.

Salvatore Adamo uzun bir ortadan sonra seyircisiyle İş Kuleleri Salonunda buluşacak. “Her Yerde Kar Var”, Karlar Düşer, Komşu Kızı müziklerinin yepyenilerinin sahibi Adamo, 60lı yıllardan bu yana en sevilen sanatkarları ortasında yer alıyor. Salvatore Adamo konseri Şubat ayında İş Kuleleri Salonunda gerçekleşecek.

NÜNÜ CAZ SÖYLÜYOR

Türk pop müziğinin sevilen ismi Nükhet Duru, 16 Kasım Çarşamba akşamı Nünü Caz Söylüyor isimli özel konseriyle İş Kuleleri Salonunda sevenleriyle buluşacak. Kendi müziklerinin yanı sıra kabare ve caz müziklerinin da repertuvarında yer veren Nükhet Duru, Türkiyenin kıymetli caz müzisyenleri ile birlikte unutulmaz bir konsere imza atacak.

Sıra dışı sesi ve yorumlarıyla geniş bir hayran kitlesine sahip Cem Adrian, İş Sanat için hazırladığı özel projede tamamı Türk sanat müziğinden oluşan bir repertuvarla seyircinin karşısında olacak. Bu proje için sahnede yerini alacak Türk sanat müziği topluluğu ile birinci kez bir ortaya gelecek Adrianın bu özel konseri 20 Aralık Salı, saat 20.30da İş Kuleleri Salonunda gerçekleşecek.

Türk halk müziğinin üç güçlü bayan sesi, Feryal Öney, Ayfer Vardar ve Elif Buse Doğan, 7 Mart Salı, 20.30da İş Kuleleri Salonunda Anadolunun sevilen türkülerini seslendirecekleri Kadın Ozanlar başlıklı konserle bir ortaya geliyor.

12 Nisan Çarşamba, 20.30da Mavi Boncuk, Feride, Ah Bu Müziklerin Gözü Kör Olsun üzere sayısız müzik, albüm ve sinemaya imza atan Emel Sayın, özel bir proje ile sevenleriyle İş Kuleleri Salonunda buluşacak.

TANGO COŞKUSU İŞ SANAT SAHNESİNDE

İş Sanat Mayıs ayını Tango After Dark başlıklı dans gösterisiyle renklendirecek. Dünya Tango Şampiyonu German Cornejo ve dans topluluğu, Tango After Dark gösterisini Mayıs ayında İş Kuleleri Salonunda seyircisiyle buluşturacak.

EDEBİYAT VE TİYATRO SEYİRCİSİYLE BULUŞACAK

İş Sanat seyircisiyle buluşturduğu fiyatsız etkinliklerini konserlerin yanı sıra edebiyat ve tiyatro alanlarında da izleyicisine taşıyor. Edebiyatımızın usta şair ve hikâyecilerinin unutulmaz yapıtlarının müzik ve dekor ile buluştuğu dinletiler yeni isimlerle devam edecek. Mehmet Birkiye ve Atilla Birkiyenin sahneye hazırladığı dinletiler bu dönemde seyircisiyle İş Kuleleri Salonunda fiyatsız buluşurken, tıpkı vakitte İş Sanatın YouTube kanalından da yayınlanacak. 7 Kasımda Behçet Necatigil şiirleriyle başlayacak dinletiler, Ümit Yaşar Oğuzcan, İlhan Berk, Sabahattin Ali, Tarık Dursun ve Cemal Süreya ile devam edecek.

ROBOT PİNOKYO ÇOCUKLAR İÇİN İŞ SANAT SAHNESİNDE

Müzik ve tiyatroyu birebir sahnede birleştiren İş Sanatın çocuk oyunlarında bu dönem Robot Pinokyo var. Birincisi 20 Kasım Pazar, saat 15.00te sahnelenecek müzikal oyunda çocuklar iyiyi, kötüyü ve arkadaşlığı öğrenen Robot Pinokyo’nun eğlenceli büyüme macerasına şahit olacak. Yekta Kopanın yine kaleme aldığı, Lerzan Pamirin yönettiği müzikli oyunda anlatıcı rolünü Aslı Tandoğan üstlenirken, Pinokyo karakterine Anıl Altınöz hayat veriyor.

İŞ SANAT YOUTUBE KANALI TEKRAR ÇOK RENKLİ

Evde Sanat Vakti ile başlayan İş Sanat çevrimiçi yayınları bu dönem da İş Sanatın YouTube kanalında devam edecek. Okuma tiyatrosu, edebiyat dinletileri ve çevrimiçine özel programları ile İş Sanat YouTube kanalı seyircili konserlerden yayınlayacağı konser görüntülerini da seyircisi ile buluşturacak. Kültür sanat dünyasının sevilen isimlerinin en sevdikleri müzik, kitap, sinemaların konuşulduğu Melikşah Altuntaşın hazırlayıp sunduğu Hayatımın Listesi ikinci dönemi ile kasım ayında YouTube kanalında seyircisinin karşısında olacak.

KİBELE GALERİSİNDE MUSTAFA PİLEVNELİ SERGİSİ

İş Sanat Kibele Sanat Galerisi yeni dönemine görsel sanatların farklı kollarındaki üretimiyle görkemli bir imajlar dünyası kuran, günümüzün Çağdaş Türk Fotoğraf sanatının en kıymetli sanatkarlarından biri olan Mustafa Pilevneli ile başlıyor. 60 yılı aşkın sanat hayatı boyunca ürettiği yağlıboya-akrilik tuval fotoğrafının yanı sıra suluboya ve renkli gravür çalışmalarıyla yetinmeyip bugüne kadar cam, mozaik, vitray, seramik, ahşap, beton ve alüminyum üzere gereçlerle sayısız mimari uygulama üreten Pilevnelinin tuvalleri aracılığıyla büyülü bir seyahate çıkardığı Mavilerde 60 Yıl başlıklı standı 22 Eylül Perşembe sanatseverlerle buluşacak.

NEVHİZ TANYELİNİN VARLIĞIMIN GARİP MÜZİĞİ ANKARA SANAT GALERİSİNDE

Resimleriyle ömrün çok boyutluluğunu anlatan, figüratif fotoğrafın sıra dışı isimlerinden Nevhiz Tanyelinin yarım asrı aşan sanat hayatına dair izler taşıyan Varlığımın Garip Müziği başlıklı standı İş Sanat Ankara Sanat Galerisinde ziyaret edilebilir. DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.