İsrail’den bir ikaz daha: Türkiye’den ayrılamayan vatandaşlar kendilerini otel odasına kitlesin

İsrail Dışişleri Bakanı sonrasında İsrail cephesinden bir açıklama daha geldi.

İsrailli üst seviye yetkililer İran’ın hafta sonu İstanbul’da İsraillilere terör saldırısı düzenlemeye çalıştığına dair “somut” tehditler olduğu konusunda ihtarlarda bulunarak tüm İsrail vatandaşlarından Türkiye’yi derhal terk etmelerini istedi.

İsminin açıklanmaması şartıyla Times of Israel sitesine konuşan siyasi ve güvenlik yetkilileri, İsrail’in “İranlı casusların İsraillileri öldürmeyi yahut kaçırmayı” planladığı telaşları üzerine Türkiye’deki vatandaşlarına derhal konutlarına dönme daveti yaptı.

Yetkililer yaptığı açıklamada, rastgele bir İsraillinin otellerde, restoranlarda ve öbür cümbüş merkezlerinde amaç alınabileceği ve “İstanbul’u çabucak terk etmesi” konusunda davette bulundu.

“TÜRKİYE’DEN AYRILMAYANLAR KENDİLERİNİ OTEL ODALARINA KİTLESİN”

Yapılan ikazda, Türkiye’den ayrılamayan İsrail vatandaşlarının kendilerini otel odalarına kilitlemeleri ve İsrailli olduklarına dair işaretleri gizlemeleri söylendi.

Aynı vakitte İsrail’in Channel 12 yetkilileri, İsrail casuslarının Türkiye’de atakları engellemek için Türk mevkidaşlarıyla omuz omuza çalıştıklarını ve lokal yetkililerle harika bir işbirliği olduğunu kaydettiklerini aktardı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.