İstanbul’daki tahıl koridoru mutabakatının akabinde kritik gelişme: Rus füzeleri Odesa’yı vurdu

Ukrayna ordusu, Rusya ve Ukrayna’nın tahıl ihracatını sürdürmek için Karadeniz limanlarını yine açılmasını öngören mutabakatın İstanbul’da imzalamasından bir gün sonra Rus füzelerinin Odesa limanındaki altyapıyı vurduğunu söyledi.

Ukrayna Ordusu Güney Harekât Komutanlığı saldırıyı Telegram üzerinden “Düşman Kalibr füzeleriyle Odesa deniz ticaret limanına saldırdı; 2 füze hava savunma kuvvetleri tarafından vuruldu; 2 füze limanın altyapısını vurdu” sözleriyle duyurdu.

Ukrayna ordusu, Rusya ve Ukrayna’nın tahıl ihracatını sürdürmek için Karadeniz limanlarını tekrar açılmasını öngören mutabakatın İstanbul’da imzalamasından bir gün sonra Rus füzelerinin Odesa limanındaki altyapıyı vurduğunu söyledi. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ve BM’yi tahıl ihracatı için yapılan mutabakattaki taahhütleri yerine getirmeye çağırdı.

FÜZELER LİMANIN ALTYAPISINI VURDU

Ukrayna Ordusu Güney Harekât Komutanlığı saldırıyı Telegram üzerinden “Düşman Kalibr füzeleriyle Odesa deniz ticaret limanına saldırdı; 2 füze hava savunma kuvvetleri tarafından vuruldu; 2 füze limanın altyapısını vurdu” tabirleriyle duyurdu.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ukrayna’nın Birleşmiş Milletler ve Türkiye’yi Rusya’nın Ukrayna’nın Karadeniz limanlarından tahıl ihracatı için inançlı bir koridor muahedesi kapsamındaki taahhütlerini yerine getirmesini sağlamaya çağırdı.

Son dakika haberinin detayları hazırlanıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.