Kraliçe 2. Elizabeth’in vefatının akabinde Premier Lig ertelendi

İngiltere Premier Lig, Kraliçe II. Elizabeth’in mevti nedeniyle bu hafta sonu oynanacak maçların ertelendiğini duyurdu. Öte yandan Ada’daki başka ülkelerde de futbol maçları ertelendi.

70 yıl tahtta kalan ve 96 yaşında hayatını kaybeden İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in 10 gün sürecek yası nedeniyle İngiltere başta olmak üzere başka Ada ülkelerinde de erteleme kararları alındı.

İngiltere Premier Lig resmi açıklama yaparak hafta sonu oynanacak maçların ertelendiğini duyururken, alt lig maçları da bu hafta sonu oynanmayacak. İngiltere’nin yanı sıra öbür ada ülkeleri Galler, İskoçya ve İrlanda’da maçlar ertelendi. Ayrıyeten tüm at yarışı tertipleri, kriket ve rugby karşılaşmaları bu hafta düzenlenmeyecek.

SANAT DEVAM EDECEK

Spor karşılaşmaları ertelenirken ülke genelindeki tiyatrolar şovlarına devam edecek. Bir dakikalık hürmet duruşuyla başlayacak olan performanslar loş ışıklar altında düzenlenecek. Resmi yas periyodunda TV kanalları da tüm programlarını değiştirdi ve cümbüş programları bir müddet rafa kalktı!

BAŞAKŞEHİR MAÇINDA HÜRMET DURUŞU

Dün akşam UEFA Avrupa Konferans Ligi’ndeki Hearts-Başakşehir müsabakası oynanırken İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in mevt haberi resmi olarak açıklanmıştı. Temsilcimizin İskoçya takımıyla oynadığı ve 4-0 kazandığı uğraşın ikinci yarısının başlangıcında hürmet duruşu yapıldı.

Öte yandan dün akşam İngiliz ve İskoç ekiplerinin oynadığı Avrupa maçlarında hürmet duruşunda bulunuldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.