NATO tepesinde restoran menüsüne ‘Rus salatası’ eklendi

Madrid’de NATO doruğunun yapıldığı konferans binasındaki restoranda menüye “Rus salatası” konulması iştirakçiler ortasında şaşkınlıkla karşılandı. Reuters, tepeyi takip eden memleketler arası yetkililer ve gazetecilerin, restoran menüsünde Rus salatası gördüğünde şaşkınlıklarını gizleyemediği lakin kelam konusu eserin saatler içinde tükendiğini duyurdu.

Menüde “Rus yolu patates salatası” olarak yer alan bezelye, patates, havuç ve mayonez karışımlı yiyeceklerin İspanyol restoran menülerinin en temel besinlerinden biri olduğu belirtiliyor. Gazeteci Iñaki López de İspanya basın kuruluşlarına verdiği demeçte, “NATO tepesinde Rus salatası mı? Bu yemek seçimi beni biraz şaşırttı” dedi.

Habere nazaran, Madrid’in merkezindeki Barok Santa Cruz Sarayı’nda ağırlanan NATO dışişleri ve savunma bakanlarına ise “Ukrayna salatası” servis edildi. Netflix dizisi Chef’s Table’dan tanınan İspanyol şef Jose Andres’in yemekte klasik tapa servis ettiği lakin “domatesli köfte” ekleyerek klâsik yemeği “Ukrayna salatası” olarak yorumladığı belirtildi. (DIŞ HABERLER)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.