Putin’den ölen askerlerin ailelerine 81 bin 500 dolar maddi yardım

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Suriye ve Ukrayna üzere savaş bölgelerinde ölen ulusal muhafızların ailelerine 81 bin 500 dolar maddi yardım sağlanmasını öngören kararnameyi imzaladı.

Rusya, Suriye ve Ukrayna üzere savaş bölgelerinde ölen askerlerin ailelerine para yardımı yapacak. Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in, savaş bölgelerinde ölen ulusal muhafızların ailelerine 81 bin 500 dolar maddi yardım sağlanmasını öngören kararnameyi imzaladığı bildirildi.

Yayınlanan kararnamede, “Rusya Federasyonu Ulusal Muhafız Birlikleri’nde Donetsk Halk Cumhuriyeti, Luhansk Halk Cumhuriyeti’nde, Suriye’de ve Ukrayna’da ölen özel polis ve askerlerinin mevti ve yaralanmaları durumunda 1 defaya mahsus olarak bu bireylerin ailelerine 5 milyon ruble fiyatında eşit paylaştırılmak üzere yardım sağlanır” denildi.

Putin’in imzaladığı kararname ile 2016 yılında kurulan Rusya Ulusal Muhafızları (Rosgvardiya), 340 bin işçisi bünyesinde barındırıyor. Rusya Silahlı Kuvvetleri’nden farklı olarak faaliyet yürüten birlik Rusya sonlarının yanı sıra Suriye’de ve Ukrayna’da faaliyetlerini sürdürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.