Sıhhat çalışanlarıyla ilgili teklife reaksiyon: Tabipler bu berbatlığı unutmayacak

Sağlık çalışanlarının özlük haklarında düzenleme öngören, 14 unsurluk kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.

Gelişmenin akabinde açıklamada bulunan Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, “Sağlıkla ilgili kimi kanunlarla 375 sayılı kanun kararında kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geçti. Kontratlı ve takımlı tabiplerle sıhhat çalışanlarının mali ve özlük haklarında kıymetli iyileştirmeler çok yakın” dedi.

‘7 AY EVVELKİ TEKLİFİN ÇOK GERİSİNDE’

CHP ise kanun teklifinin güncellenmesi teklifini yineledi. CHP Adana Milletvekili, Sıhhat, Aile, Çalışma ve Toplumsal İşler Kurulu üyesi Burhanettin Bulut, Bakan Koca’ya cevaben yaptığı açıklamada, “İçinde eczacıların ve başka sıhhat işçilerinin olmadığı, 7 ay evvelkinin çok çok gerisinde olan bu kanun teklifi verdiğiniz kelamlar ve tüm beyanlarınız hatırlandığında övünülecek değil utanılacak bir düzenlemedir” tabirlerini kullandı

TTB: GAYRET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Türk Tabipleri Birliği de yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Özlük haklarımız ile ilgili düzenleme yapacağınızı söyleyerek doktorları aylardır oyalıyorsunuz. Bizleri çalışamaz, sıhhat sistemini işlemez noktaya getiren sıhhat siyasetlerinin uygulayıcıları tarafından TBMM’ye sunulan yasa teklifinin yetersizliklerine dair tüm itirazlarımıza karşın komiteden değiştirilmeden geçirildi. Doktorlar bu berbatlığı unutmayacak! Süreci takip etmeye ve uğraş etmeye devam edeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.