Tayland’ın birinci maymun çiçeği olayı komşu ülkeye kaçtı

Tayland’ın ünlü tatil kenti Phuket’te tespit edilen ve ülkede birinci sefer görülen maymun çiçeği hadisesi hasta Kamboçya’ya kaçtı. Böylece Nijeryalı hasta, her iki ülkenin de birinci maymun çiçeği olayı olarak kayıtlara geçti.

Tayland’ın Phuket kentinde geçtiğimiz hafta rahatsızlığı sebebiyle hastaneye giden ve verdiği testler sonucunda maymun çiçeği tespiti konulan 27 yaşındaki Nijeryalı Osmond Chihazirim Nzerem tekrar hastaneye çağrılarak karantinaya girmesi gerektiğini öğrenmesi üzerine telefonlarını kapattı ve kaldığı yeri terk etti.

Yaklaşık bir hafta süren ağır takip çalışmaları sonucunda Kamboçya’ya kaçtığı tespit edilen Nzarem, dün gece başşehir Phnom Penh’de yakalanıp hastaneye kaldırıldı. Böylece Nijeryalı hasta, her iki ülkenin de birinci maymun çiçeği hadisesi olarak kayıtlara geçti.

Öte yandan Phuket’te hasta ile yakın temas kurmuş olduğu tespit edilen 17 kişi ve bulunmuş olduğu yerlerde çalışan toplam 100 kişi üzerinde yapılan testlerde rastgele bir olumlu hadiseye rastlanmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.