Airbnb’nin bir sonraki odağı uzun vadeli kiralamalar olacak

Chesky, Airbnb’nin odağını genişletmesini istiyor ve şu anda uzun vadeli kiralamalara yönelmeyi planlıyor. Hizmet halihazırda aylık kiralama olanağı sunuyor ancak görünüşe göre 2023’ün ikinci çeyreğinde rezerve edilen brüt gecelerin yalnızca %18’i 30 günden uzun konaklamalardan geldi. Chesky, şirketin uzun vadeli rezervasyonlara olan ilgiyi artırmak için daha fazlasını yapabileceğine ve bir yıla kadar kiralama sunmanın “büyük bir fırsat” temsil ettiğine inanıyor.

Chesky’nin planı, eğer iyi uygulanırsa, şirketin kaybolan NYC listelerini geri alabilmesi için ihtiyaç duyduğu şey olabilir. Şehir, en fazla sayıda kaydın bulunduğu en büyük Airbnb pazarlarından biriydi ancak yetkililer son zamanlarda bunların çoğunu ortadan kaldıran yeni düzenlemeleri uygulamaya başladı.

Airbnb’nin bir sonraki odağı uzun vadeli kiralamalar olacak

NYC, ev sahiplerinin misafirlere 30 günden daha kısa bir süre için ev kiralayabilmeleri için başvuruda bulunmalarını zorunlu kıldı ve onay sürecinin yavaş olduğu bildirildi. Ayrıca ev sahipleri, eğer kendileri de orada kalıyorlarsa, evleri yalnızca kısa süreli konaklamalar için kiralayabiliyor ve aynı anda yalnızca iki misafire izin veriliyor.

Chesky, uzun vadeli kiralamalara odaklanmanın yanı sıra deneyim seçimini de genişletmeyi planlıyor, böylece “seyahatinizde yapılacak daha fazla şey” sunabilecek. Ayrıca Times’a araba kiralama da dahil olmak üzere daha fazla fikir sundu. “Bir kişinin hayatında genellikle evinden sonra ikinci en büyük varlık arabasıdır” dedi. “Bu bir sonraki şey olacak.” Açıklaması, insanların “Arabalar için Airbnb” adını verdiği Turo’nunkine benzer hizmetlere benzer bir iş modeline işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx