Bu Altcoin Aniden Yükseldi: Milyonlarca Dolarlık Short Tasfiye Oldu!

Bugün, popüler bir altcoin projesi olan Tellor, ani bir yükseliş yaşadı. Bu yükseliş sonucu, altcoin fiyatının düşeceğini düşünerek short pozisyon açan, açığa satış yapan traderlar tasfiye oldu. İşte detaylar…

Bu altcoin için ani yükseliş dikkat çekti

Kripto para piyasası bugün Tellor’un (TRB) spot fiyatında kayda değer bir artış yaşaması ile dikkat çekti. Zira sadece beş dakika içinde özellikle OKX’te 51 dolardan 79 dolara ulaşmasıyla hareketlendi. Bu fiyat artışı, göz açıp kapayıncaya kadar yüzde 60’a yakın şaşırtıcı bir kazanca işaret etti. Eş zamanlı olarak Tellor’un vadeli işlem fiyatı da 81 dolara yükselerek çılgınlığı daha da artırdı. Yazım sırasında, CoinMarketCap verilerine göre TRB, yüzde 26’lık bir yükseliş ile 62.12 dolardan el değiştiriyor. Yani 80 dolara yükseliş, yalnızca OKX’te oldu.

Yine de, bu yüksek dalgalanma döneminde, 3,11 milyon dolar değerindeki short pozisyonlar tasfiye edildi. Bu likidasyon dalgasının merkez üssü, yaklaşık 1,71 milyon dolarlık short pozisyonun söndürüldüğü OKX ve 1,19 milyon doların benzer bir kaderle karşılaştığı Huobi kripto para borsaları gibi duruyordu. Tellor, son zamanlarda, sık sık düşen fonlama oranı ve sık yükseliş dalgalarıyla bağlantılı büyük short pozisyonların yaygınlığı nedeniyle inceleme altına alınmıştı. Bu zorluklara rağmen TRB, geçtiğimiz yıl yüzde 300’ün üzerinde kayda değer bir fiyat artışına tanıklık ederek olasılıklara meydan okumayı başardı.

Analist, Tellor için short önerisi yapmıştı

Bu sırada, Altcoin Sherpa, blockchain oracle altcoin Tellor Tributes’un (TRB) önümüzdeki aylarda açığa satılacak “en iyi coin”lerden biri olacağına inandığını söylemişti.  Altcoin Sherpa, açıklamalarına 14 dolar civarında bir hedef fiyat gösteren bir grafik eklerken TRB’nin “tamamen aşağı ineceğini” tahmin etti.    Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Tellor’un oracle’ı, off-chain verilerin on-chain akıllı sözleşmelere sorunsuz bir şekilde entegre edilmesini kolaylaştıran Blockchain altyapısının önemli bir bileşenidir. Bunu yaparak, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarını değerli gerçek dünya bilgileriyle güçlendirir.

Tellor’un oracle mekanizması, veri raporlayıcılarını Blockchaine doğru verileri güvenilir bir şekilde getirmeye motive ederken, anlaşmazlık çözümü ve cezalar yoluyla hileli raporları caydırmak için tasarlanmıştır. Tellor’un güzelliği, izne tabi olmayan yapısında yatmaktadır – veri raportörü olmak için herhangi bir doğrulama süreci gerekmez. Bu, dünyanın herhangi bir köşesinden herkesin açık kaynaklı yazılım kullanarak raportör olarak katılabileceği anlamına gelir ki bu, Blockchain oracle’ları arasında gerçekten ayırt edici bir özelliktir. Oracle kullanıcıları BTC/USD fiyatı gibi zincir dışı veriler talep ettiğinde, veri muhabirleri bu verileri zincir üzerindeki bir veri havuzuna yüklemek için aktif olarak rekabet eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx