Engelsiz Yaşam Merkezi hibe eden Hilmi Nakipoğlu, törende ailesindeki akraba evliliklerini anlatarak akraba evliliğini övdü

Nakipoğlu Ailesi tarafından yaptırılarak Silivri Belediyesi’ne hibe edilen Gülşen – Ökkeş Nakipoğlu Engelsiz Yaşam Merkezi törenle hizmete açıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Silivri Kaymakamı Tolga Toğan, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz ve davetlilerin katıldığı açılış sırasında bir konuşma yapan Nakipoğlu Eğitim Kültür ve Sanat Vakfı Başkanı Hilmi Nakipoğlu, akraba evliliğinden bahsetti. Nakipoğlu’nun tıbben sakıncalı olduğu ispatlanmış ve pek çok engele yol açan akraba evliliğini övmesi tepki çekti.

ÜÇ KUŞAK AKRABA EVLİLİĞİ YAPAN BİR AİLENİN FERDİYİM

Nakipoğlu şunları söyledi:

” Üç kuşak akraba evliliği yapan bir ailenin ferdiyim. Dedem ninemle, babam annemle, biz eşlerimizle amca çocuklarıyız. Ama tıp adamları diyor ki; “engellilik akraba evliliğinden doğar”. Hayır. Nisâ suresinde bunlar geçiyor. Kiminle evlenilir, kiminle evlenilmez. Süt kardeşle evlenemezsiniz. Babanızın evlenip ayrıldığı kişilerle de evlenemezsiniz. Etik değil zaten. Ama onun dışında amca, dayı, hala çocukları… Ama Allah’a çok şükür ki bizim engelimiz yok. Ve ben diyorum ki engellilik nasırlaşmış yüreklerde, örümcek bağlamış beyinlerde olmasın.”

Gaziantepli girişimci iş adamı Hilmi Nakipoğlu’nun aynı zamanda fotoğrafçılıkla ilgili topladığı materyallerle kurduğu Nakipoğlu Kamera Müzesi de var.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx