Milyonları ilgilendiren açıklama geldi… Asgari ücret ve emekli maaşlarına zam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir yayında asgari ücret, EYT, memur ve emekli maaşlarıyla ilgili “En düşük emekli maaşını 7.500 TL’ye çıkardık. Daha artırmanın çalışmaları yapılıyor. Memurların en düşük maaşını Temmuz’da 22 bin liraya yükseltme sözünü verdik. EYT’lilerin tüm haklarını verdik. İlk maaşlarını aldılar. Temmuz’da asgari ücrete ilişkin hesaplamalar yapılıyor. Emekçilerimizi enflasyona karşı koruyacak tedbirleri alacağız gereken adımları atacağız” dedi.

BÜYÜKŞEHİRLERDE FAHİŞ KİRA ARTIŞI

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Bizim önceliğimiz vatandaşlarımızı bu fahiş kira artışlarına karşı korumak. Biliyorsunuz yüzde 25 sınırı getirmiştik. Vatandaşlarımızı bir defa enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bunu biz yaptık. Adalet Bakanlığının tedbirleri olacak. Çeşitli destek paketleriyle konut arzını artıracağız. Toplu konut adı altında meseleye çözümler üretiyoruz.

İstanbul’a Büyükşehir Belediye Başkanı olunca kiptaş’ı kurdum. Yüzbinlerce konut inşa ettik. Ekrem Bey geldi geleli ne kadar konut inşa etti? Doğru dürüst hiçbir şey yok. Yalan bol. Biz TOKİ ile yoğun bir şekilde konut inşasını devam ettiriyoruz. Yarısı Bizden adımını attık. Kentsel dönüşümü de kapsayacak şekilde yoğun bir şekilde devam ettireceğiz. Zemin etütleri yapılmak suretiyle de inşaatları ciddi manada yoğunlaştıracağız.

Kanal İstanbul’un her iki tarafında yapılacak konutlar bizim rezerv alanımız olarak bekliyor. Sorunlu zeminleri bu taraflara taşıyacağız. Pazar günü neticeyi alalım, Kanal İstanbul’da temeli attık devamı gelecek.

ASGARİ ÜCRET, EYT, MEMUR, EMEKLİ MAAŞI

En düşük emekli maaşını 7.500 TL’ye çıkardık. Daha artımanın çalışmalarını arkadaşlarım yapıyor. Memurların en düşük maaşını Temmuz’da 22 bin liraya yükseltme sözünü verdik. EYT’lilerin tüm haklarını verdik. İlk maaşlarını aldılar. Temmuz ayında asgari ücrete ilişkin hesaplamalar yapılıyor. Komisyonun toplanıp çalışması ile belirleniyor. Emekçilerimizi enflasyona karşı koruyacak tedbirleri alacağız gereken adımları atacağız.

Enflasyon da düşüş eğilimine girdi, tek haneli rakamlara yine biz indireceğiz. Seçimden sonra piyasalarda rahatlamayı göreceğiz. Terörü bitirecekmiş. Terörü yanındaki teröristler ile birlikte mi bitirecek? Biz terörü sıfırlama noktasına geldik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir