Otomobil Pazarını Kasıp Kavuracak… 2024 Yılının En Ucuz Elektrikli Otomobili Nihayet Türkiye’de

Dünyada otomobil sektörünün giderek elektrikli araçlar üzerinde yoğunlaşması Türkiye’de de etkisini gösterirken, TOGG ile birlikte hızlanan elektrikli araç çılgınlığı, otomobil üreticilerini Türkiye pazarına yönlendiriyor.

2024 YILINDA SATIŞ REKORLARI KIRMASI BEKLENİYOR

İki yılı aşkın süredir Türkiye’ye gireceği iddialarının ardından nihayet 7 Temmuz itibarıyla ülke sınırlarında satış işlemlerine başlayan Spring, satılan en uygun elektrikli otomobiller arasında gösterilirken, aracın çok sayıda özelliği adeta talep patlaması yaşanmasına neden oldu.

Özellikle sıfır otomobil piyasalarında yaşanan yüksek fiyat artışları ve Türkiye’de bir süredir hakim olan enflasyonist ortam, vatandaşlar için otomobil satın almayı bir hayal haline getiriyor. Buna karşın ülkemizde satışa sunulan Spring modelinin fiyatları, birçok ikinci el otomobilden dahi ucuz gözükmekte.

Hali hazırda Avrupa’da uzun süre öncesinde satışa sunulan model nihayet Türkiye’de de tanınır hale gelmekte.

FİYATI 1 MİLYON TL’NİN ALTINDA

Bilindiği üzere en düşük motor seçeneğine sahip elektrikli modellerden alınacak olan ÖTV oranı yüzde 10’a indirildi. Nitekim Spring de bu grupta yer alıyor. Bu sayede Dacia Spring’in fiyatı klasmanında yer alan elektrikli otomobillerden de çok daha aşağılara inmiş oluyor.

Birçok rakibine göre zaten ucuz olan Dacia Spring, ÖTV ayrımı sayesinde daha da ucuzluyor.

Dacia tarafından yayınlanan fiyat listesine göre, Spring’in 26.8 kWh Extreme modeli 950 bin TL’den satışa sunulacak.

2024 yılı itibarıyla bu fiyata sıfır otomobil bulmak ise gittikçe imkansız hale gelecek. Uzmanlar, otomobil alma niyeti bulunan vatandaşları zam öncesi erken davranma konusunda uyarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx