Sony WF-1000XM5 Kablosuz Kulaklık Tanıtıldı

Sony tarafından WF-1000XM5 ANC kulakiçi kulaklıkları duyuruldu. Peki, Sony WF-1000XM5 neler sunuyor?

WF-1000XM5, düşük frekanslı iptal performansını iyileştiren ikili geri bildirim mikrofonları da dahil olmak üzere her kulaklıkta bulunan üç mikrofon sayesinde,  gürültü önlemede şimdiye kadarki en büyük yenilik ile birlikte geliyor.

Kulaklıklarda Sony’nin yeni Integrated Processor V2 teknolojisi bulunuyor. Bu çipler, değişen ortamınıza uyum sağlayabilen “benzeri görülmemiş gürültü engelleme kalitesi” sunmak için her iki kulaktaki mikrofonları kontrol ediyor.

Geniş frekans üretimi ve net vokaller sağlayan yeni Dynamic Driver X sayesinde düşük frekanslar WF-1000XM4’e göre daha iyi üretilirken, gürültü izolasyonlu kulaklık uçlarında yüksek frekans aralığında gürültüyü azaltan bir poliüretan köpük malzeme” bulunuyor.

WF-1000XM5, sıkıştırılmış müziği gerçek zamanlı olarak yükseltmek için DSEE Extreme’in yanı sıra LDAC codec aracılığıyla Yüksek Çözünürlüklü Ses Kablosuz özelliğini destekliyor. Ek olarak, kafa takibi ile tamamlanmış 360 Reality Audio’ya da sahip oluyorsunuz.

Sony, “Derin Sinir Ağı (DNN) işleme ve kemik iletim sensörlerine dayanan yapay zeka tabanlı bir gürültü azaltma algoritması” sayesinde bu kulaklıkların şimdiye kadarki en iyi çağrı kalitesini vaat ediyor.

WF-1000XM5, WF-1000XM4’ten %25 daha küçük ve %20 daha hafif. Ürün insan kulağına göre modellenmiş bir şekle sahip olarak rahatlık düşünülerek tasarlanmış. Sony, güvenli ve dengeli bir uyum sağlayan ergonomik bir tasarım vaat ediyor. Köpük uçlar için dört farklı boyut elde edebiliyorsunuz.

En sevdiğiniz müziğe ve rahatlatıcı ses manzaralarına erişmek için cihazınızı Spotify, Endel ve Apple Music’e bağlamanın yanı sıra sesli bildirimler de destekleniyor. Ayrıca, kulaklıklarınızı taktığınızda otomatik olarak çalacak bir şey ayarlamak da mümkün. Aynı anda iki Bluetooth cihazına bağlanabilme özelliğini de mevcut.

WF-1000XM5, 8 saatlik pil ömrüne sahip ve 3 dakikalık şarjın bir saatlik çalma süresini tamamladığı iddia ediliyor. Kablosuz şarj desteklenirken kulaklıklar IPX4 sıvı sıçramasına karşı dayanıklı.

Sony WF-1000XM5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Kablosuz kulaklıklar Ağustos ayından itibaren 319 euro fiyat etiketi ile siyah ve gümüş olarak satışa sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx